Usługi i Firma

Czy porada telefoniczna to dobra metoda na załatwienie sprawy?

Posted On Lipiec 1, 2021 at 9:22 am by / No Comments

Życie w ostatnich miesiącach z powodu korona wirusa zostało wywrócone do góry nogami. Wiele spraw załatwia się obecnie online lub telefonicznie. Dla jednych osób jest to świetna alternatywa i uważają oni, że taki stan rzeczy powinien pozostać. Inne osoby twierdzą, że porady prawne przez telefon czy medyczne teleporady to kpina. Kto ma rację?

Czy teleporada jest skuteczna?

Teleporady to słowo, które zagościło na dobre w słowniku języka polskiego. W szczególności to słowo kojarzone jest z dziedziną medyczną. Przychodnie i szpitale ograniczyły dostęp do usług, które zastąpiono teleporadą. Ale czy na pewno można coś załatwić przez telefon? Oczywiście, że tak. Wiele spraw medycznych już dawno powinno być tak załatwianych. Aby dostać receptę, nie trzeba stać w kolejkach. Skierowanie także można dostać online lub telefonicznie. Niektóre dolegliwości chorobowe również nie wymagają spotkania twarzą w twarz z lekarzem. W bardzo wieku przypadkach medyczne teleporady to strzał w dziesiątkę.

Jakie sprawy można załatwić przez telefon?

Jak już wcześniej zostało wspomniane przede wszystkim medyczne teleporady sprawnie działają i przynoszą dobre efekty. Ale także wiele spraw urzędowych można załatwić przez telefon lub online. Wiele przypadków związanych z prawem także nie wymaga bezpośredniego kontaktu. Wystarczy nakreślić prawnikowi czy adwokatowi sprawę, zeskanować dokumenty i telefonicznie można rozwiązać nie jeden problem.

Źródło: https://porady.prawne.online/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *