Zdrowie

Czym jest migrena? Objawy i czas jej trwania

Posted On Czerwiec 14, 2022 at 7:19 am by / No Comments

Nawracające, męczące bóle głowy mogą oznaczać migrenę. W jaki sposób odróżnić ją od zwykłego bólu? Jak długo trwa migrena? Sprawdź informacje na temat tej dolegliwości! Bardzo pomocny wydaje się być w grubej mierze neurolog online.

Migrena – co to za ból głowy?

Bóle głowy mogą mieć zróżnicowany charakter. Wśród nich znajdują się również migrenowe bóle głowy, czyli inaczej migreny. Co to jest migrena?

Migrena charakteryzuje się przede wszystkim bólem głowy o dużej intensywności, na ogół pulsującym oraz jednostronnym. Zwykle dochodzi do jego zaostrzenia wraz z wysiłkiem lub przy silnych emocjach. Dodatkowo przy migrenowych bólach głowy pojawiają się również inne objawy.

Szacuje się, że na migrenę cierpi w Polsce nawet około 6 milionów osób. Dotyka ona nawet około 12% populacji, częściej kobiet niż mężczyzn.

Jakie są objawy migreny?

W dolegliwości jak migrena objawy to nie tylko sam ból głowy, ale również inne rodzaje symptomów, które mogą pojawić się też jako zapowiedź bólu.

Przed rozpoczęciem migreny mogą pojawić się objawy jak zaburzenia widzenia – mroczki, podwójne widzenie, błyski światła, nudności, mrowienia. Symptomy te mogą również pojawiać się w trakcie migreny.

Wśród głównych objawów migreny zaliczane są:
– Ból głowy,
– Sztywność szyi,
– Wymioty,
– Nudności,
– Zawroty głowy,
– Zaburzenia widzenia,
– Mrowienia,
– Nerwowość,
– Wrażliwość na światło, zapachy i dźwięki,
– Bóle brzucha.

Jak długo utrzymują się objawy migreny?

Dolegliwości towarzyszące migrenie mogą trwać krótko, ale zdarza się, że przedłużają się. Ile trwa migrena?

Zazwyczaj czas trwania ataków migrenowych to od 4 godzin do 3 dni.

Jeżeli migrenowe bóle głowy i towarzyszące im objawy pojawiają się często, warto udać się do lekarza, który będzie mógł zalecić sposoby leczenia. Najczęściej stosuje się odpowiednio dobraną farmakoterapię. Stosowane są też inne metody, między innymi akupunktura, leczenie migreny botoksem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *