Zdrowie

Metody wybielania zębów u stomatologa – z jakiej skorzystać?

Posted On Czerwiec 10, 2021 at 11:36 am by / No Comments

O bielszych zębach marzy wiele osób. Gdy także się do nich zaliczasz, możesz skorzystać ze specjalnych metod gabinetowego wybielania zębów. Na jaką z nich warto się zdecydować?

Wybielanie zębów u dentysty

W gabinecie stomatologicznym Medent można skorzystać z wielu zabiegów stomatologii estetycznej. Kiedy do dentysty?

Tym, co różni zabiegi gabinetowe od domowych, jest ich skuteczność, dlatego to opcja polecana dla osób, które chcą od razu uzyskać najlepszy efekt. Minus to wyższa cena wybielania.

Przegląd zabiegów wybielania zębów:
1. Wybielanie nakładkowe – stomatolog przygotowuje nakładki na zęby, które używane są przez pacjenta w domu wraz ze specjalnym żelem. Czas wybielania to 2 tygodnie.
2. Wybielanie lampą – zęby pokrywa się specjalnym środkiem i naświetla lampą, co powoduje usunięcie przebarwień. Efekt jest natychmiastowy.
3. Wybielanie laserem – procedura jest podobna do wybielania lampą i rezultat także widoczny jest od razu.

Ważna higienizacja – skaling i piaskowanie zębów

W kontekście wybielania zębów warto też wspomnieć o higienizacji. Skaling i piaskowanie to ważna profilaktyka dentystyczna, jednak dzięki tym procedurom można również poprawić estetykę swojego uśmiechu.

Skaling i piaskowanie polegają na usunięciu osadów i kamienia nazębnego, który daje efekt żółtawych, szarych zębów. Zabiegi te wskazane są też przed wybielaniem, by uzyskać lepsze rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *